Аренда квартиры посуточно Львов. Хостелы во Львове

Квартири подобово у Львові та хостели

Тішить те що сонце світить! Скучили Львів′яни по сонцю! А ви? Приїжджайте радіти весні та зупиняйтесь в наших пречудових квартирах подобово та найкращих хостелах Львова!

подобова оренда Историки про Львов
Публікації
ІСТОРИЧНІ ПРОХОДИ ПО ЛЬВОВІ. ІВАН КРИП'ЯКЕВИЧ. КНЯЖИЙ ГОРОД
Публікації - Про Львів

Король ДанилоІСТОРИЧНІ ПРОХОДИ ПО ЛЬВОВІ

КНЯЖИЙ ГОРОД

ПОЧАТКИ ЛЬВОВА.- КНЯЖИЙ ЗАМОК.- СТАРИЙ ЗАМОК.- ЧУЖІ ОСЕЛІ.-УКРАЇНСЬКЕ МІЩАНСТВО НА ЖОВКІВСЬКІМ ПЕРЕД­МІСТІ

Львів завдячує свій початок галицько-володимирському королеві Данилові. Щоби захистити свою державу від татар, Данило в різних місцях Галичини, Волині й Холмщини ставив кріпкі замки, городи. Так і на узгір'ях, над низиною ріки Полтви поставив город (замок) і назвав його Львовом, від імені молодшого сина Льва. Першу згадку про наше місто подає Галицько-Волинський літопис з нагоди пожежі Холма під 1259 p.: «Таке було полум'я, що з усеї землі бачено заграву, іцо й зо Львова дивлячися бачили по полях белзьких, задля горіння сильного полум'я»*.

Небагато переказали нам літописи з історії львівського города. Можемо догадуватися, що у Львові перебували засновник міста Да­нило і син його Лев. Місто від початку жило тривожним, небезпеч­ним життям. Під 1261 р. літопис згадує, що за наказом татарського хана Бурундая Лев мусив «розметати Львів», тобто розкинути ук­ріплення города. Але чи того наказу не виконано, чи город відбудо­вано наново, Львів невдовзі став таким сильним, що татари не могли його добути. А під 1283 р. пише літописець, що хан Телебуга «пі­шов на Львову землю, на город Львів. І стояли у Львовій землі два тижні, кормилися, не воювали. І не давали ані вилізти з города за поживою, хто ж виїхав з города, одних убивали, других брали в полон, інших обдирали й пускали нагих і ті від морозу вимерли,— і зробили всю землю пусткою»**.

У 1287 р. Телебуга знову ходив під Львів. Княжий замок стояв до 1340 р. В цім році бояри у Володимирі отруїли останнього князя з династії Романовичів, Юрія II Болеслава . В квітні 1340 р. напав на Львів польський король Казимир, здобув замок, забрав звідси княжі скарби і наказав город спалити.

В котрім місці лежав княжий город, про це давні літописи не го­ворять нічого. Новіші наукові досліди виказали, що княжий замок стояв там, де є тепер плантації*** Високого Замку, але не на цілім уз­гір'ю, а тільки на крайній західній горі, що опадає стрімко до Зам­кової вулиці. Цю гору називаємо Княжою.

 

**Літопис не має до­кладних дат, і 1259 р. не є певний; проф. М. Грушевський2 кладе цю вістку на 1255 р. (Прим, ав­тора) .

Переклад автора. Сквери, зелені наса­дження.

 Аренда квартиры посуточно Львов. Хостелы во Львове